Zajęcia otwarte w przedszkolu

18 grudnia 2023 roku w oddziale I „Sówki” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców „Dzielmy się świąteczną radością” zorganizowane przez Panią Katarzynę Szmulik. Spotkanie miało na celu wdrażanie dzieci do radosnego i rodzinnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Zajęcia otworzył wspólny, żywiołowy taniec do piosenki „Mikołaj jest razem z nami”. Następnie przedszkolaki „goliły” brodę Mikołaja wykonaną z pianki do golenia plastikową szpatułką imitującą maszynkę. Piękna animacja świąteczna na tablicy multimedialnej z urzekającym podkładem muzycznym oraz słowa Pani Kasi wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dekorowanie świątecznych ciasteczek pisakami cukrowymi, lukrem, posypkami, wspólne ubieranie filcowej choinki elementami z filcu, wyławianymi z pudełka wypełnionego ryżem oraz zabawa sensoryczna stymulująca zmysł węchu „Zapachy świąt” wywołały wiele radości. W teleturnieju „Jaka to kolęda?”, polegającym na drużynowym odgadywaniu tytułu kolędy po odtwarzanej melodii, zdecydowanie zwyciężyła drużyna Magdy i Pani Joli, choć Miłosz i Krystian z Panią Mariolą dzielnie walczyli. Po odśpiewaniu wybranej kolędy (z akompaniamentem na janczarach) wszystkie drużyny otrzymały świąteczne cukierki.

Potem przyszedł czas na życzenia świąteczne, dzielenie się opłatkiem, słodki poczęstunek. I jak na świąteczny okres przystało na drobne upominki – choineczki z cukrową laską z życzeniami „Słodkich Świąt”.

Dzielmy się ze wszystkimi świąteczną radością.

 

Katarzyna Sz.

fotorelacja