Międzynarodowy Dzień Kropki i”Medal dla przedszkolaka” – Konkurs plastyczny

We wrześniu przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki zorganizowany przez p. Agnieszkę Mazur i p. Annę Żebrowską. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę.

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

fotorelacja

We wrześniu z okazji Dnia Przedszkolaka odbył się rodzinny konkurs plastyczny „Medal przedszkolaka” zorganizowany przez p. A. Żebrowską. Z tej okazji chętne dzieci waz z rodzicami miały okazję przygotować medal z modeliny według własnego projektu. Do konkursu przystąpiły Oliwia Majczyna, Laura Zaim oraz Filip Gryczan z oddziału II. Prace konkursowe ozdobiły przedszkolną gazetką, gdzie wszyscy mogli podziwiać wykonane prace. Ponieważ wszystkie medale były pomysłowe i jedyne w swoim rodzaju, każde dziecko zostało nagrodzone. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Anna Żebrowska

fotorelacja