Dzień kredki

W środę 1 grudnia obchodziliśmy w grupie „Sówek” Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w naszej grupie pod kierunkiem Pani Ani Żebrowskiej, odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki wysłuchały wierszyka, którego bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
Bawiliśmy się przy piosence „Kolorowe kredki”, a także rysowaliśmy wspólne obrazki do jej treści. Nie obyło się bez zabawach muzyczno-ruchowych. Tego dnia w naszej grupie było kolorowo i tęczowo a główny cel jakim było utrwalenie kolorów i integracja grupy, został z pewnością zrealizowany

 Anna Żebrowska

fotorelacja

Zainspirowani ,,Dniem Kredki”, który przypada 22 listopada, urządziliśmy w grupie ,,Jeżyki” wesoły ,,Dzień Kredek”. Celem zabawy było utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia. Przy pomocy różnych środków zostały wykonane piękne kredki ,które ozdobiły naszą gazetkę. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

A.Mazur

fotorelacja