Warsztaty edukacji ekonomicznej

W miesiącu luty przeprowadziliśmy warsztaty edukacji ekonomicznej według scenariusza zajęć ze strony https://finansiaki.pl/ . Omówiliśmy kwestię związaną z poczuciem bezpieczeństwa finansowego i jak może się ono przekładać na zdrowie psychiczne człowieka. Zwróciliśmy też uwagę, że różne formy wydatkowania swoich środków finansowych mogą przekładać się na samopoczucie emocjonalne. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zanim cokolwiek kupimy, warto zastanowić się czy jest to nam potrzebne, czy to tylko nasze chwilowe zachcianki, które szybko mogą spowodować „chudnięcie” naszego portfela. Dzięki temu, że oszczędzamy szybciej uzbieramy potrzebną kwotę na zakup konkretnej rzeczy.

Podczas zajęć uczniowie zagrali w grę planszowa „Finansiaki” , poznali podstawowe zasady zarządzania finansami, poznali sposoby oszczędzania pieniędzy, podejmowali decyzje zakupowe, rozwijali umiejętność rozumowania i wnioskowania oraz doskonalili komunikowanie się w zespole.

W SOSW w większości klas istnieją grupowe i indywidualne plany aktywności, które pomagają naszym uczniom zarządzać czasem, pomagają uporządkować czynności w ciągu dnia, szczególnie dla tych uczniów, którzy mają trudności w przystosowaniu się do zmian.

fotorelacja