Ile waży Św. Mikołaj?

Szkoła Podstawowa nr 4 zakończyła akcję charytatywną „Ile waży św. Mikołaj?”. Podjęliśmy wiele wspólnych inicjatyw zbiórki bilonu. Nawiązaliśmy współpracę z zarządem i pracownikami sklepów spółdzielczych „PSS Społem” oraz Panią Adrianną Ch. prowadzącą działalność usługową (salon kosmetyczny), gdzie rozstawiliśmy własnoręcznie przygotowane skarbonki i plakaty informacyjne. Ponadto w akcję zaangażowali się uczniowie kl. 8a z panią Renatą Karwowską i panią Iwoną Rybołowik, którzy zorganizowali „Mikołajkową loterię”, z której część środków przekazali na akcję. Sprzedawane były również kartki z domkiem, zrobione przez uczniów podczas pobytu na świetlicy. Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodziny także dorzucili grosiki do skarbonki, która była w szkole.

W liczeniu zebranych pieniędzy pomogli nam uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Przy użyciu liczarki monet praca poszła o wiele sprawniej. Zebraliśmy wspólnie 1742 zł 23 gr. o wadze 29,7 kg.

Akcja charytatywna „Ile waży św. Mikołaj?” dostarczyła wszystkim wielu miłych doświadczeń. Bardzo dziękujemy za aktywny udział.

Organizatorzy w naszej szkole:

Anna Maksymiuk

Anna Morawska

Monika Ciok

fotorelacja