Igrzyska bez barier

W naszym  Ośrodku  powstał KLUB SPORTOWY ATOMIKI SOSW Międzyrzec Podlaski. Klub działa na zasadzie stowarzyszenia sportowego. Głównym celem klubu jest nauczanie, promocja i rozwój kultury fizycznej osób niepełnosprawnych .

Sześcioro zawodników naszego klubu sportowego ATOMIKI SOSW Międzyrzec Podlaski  z roczników 2008-2011 w dniach od 13.09 -15.09.2023 brało udział w 6 edycji „Igrzysk Bez Barier”, które odbyły się w miejscowości  Wilkasy na Mazurach . W 3 dniowej rywalizacji sportowej brało udział około 250 zawodników z 22 Szkół Specjalnych z całej Polski.

W dniu przyjazdu zawodnicy otrzymali  koszulki, czapki, zostali przydzieleni do grup oraz zakwaterowani w hotelu. Pierwszego dnia  Igrzyska rozpoczęto od wspólnej rozgrzewki na plaży. Następnie uczniowie rozegrali swoje mecze w piłkę nożną, przeciwko drużynom z Warszawy, Krakowa, Torunia oraz Legnicy. ( 2 remisy, jedna wygrana, jedna porażka)  Piątkowy poranek przywitał ich silnym wiatrem i lekkim chłodem ale nie przeszkadzało to w kolejnej dyscyplinie jaką były regaty żeglarskie. Drużyna  w swojej grupie zajęła II miejsce. Ostatnią konkurencją był bieg na dystansie 1,5 km, najszybszym zawodnikiem  drużyny , który jako pierwszy dotarł na metę był  uczeń z klasy III a Paweł Wójcicki. Na zakończenie Igrzysk każdy z uczestników otrzymał medale.

To było wyjątkowe wydarzenie pełne radości, sportowej pasji i niezapomnianych chwil.

Trenerami, opiekunami zawodników byli nauczyciele wychowania fizycznego i założyciele klubu sportowego ATOMIKI SOSW Międzyrzec Podlaski  Pani Agnieszka Dołęga i Pan Tomasz Bieńczyk.

Przed zawodnikami kolejne wyzwania już 27 września wyjazd na zawody pływackie do Lublina organizowane przez Olimpiady Specjalne woj. Lubelskie gdzie zawodnicy zmierzą się w pływaniu na dystansie 25m, 50m, oraz w sztafecie 4x25m. Następnie w październiku kolejny wyjazd na zawody lekkoatletyczne gdzie zawodnicy wystartują w biegach na 100, 200 i 400m , pchnięcie kulą oraz rzut piłeczką palantową. A w grudniu już II edycja Mikołajkowego Turnieju szkół specjalnych w unihokeju o puchar Dyrektora SOSW Międzyrzec Podlaski.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc działania klubu więcej informacji można uzyskać pod nr 515-972-300 Tomasz Bieńczyk zachęcamy do wsparcia młodych sportowców z naszego województwa.