Dzień Przedszkolaka 2022 i Dary Jesieni

19.09.2022r. przedszkolaki obchodzili „Światowy Dzień Przedszkolaka” przygotowany przez p. Annę Żebrowską i p. Agnieszkę Mazur. Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Dzieci wspólnie z paniami śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie „ Jaki powinien być super przedszkolak?” i poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Nie zabrakło zabaw z balonami, chustą Klanzy i mydlanymi bańkami. Dużą frajdę sprawił słodki poczęstunek przygotowany na koniec. 

Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym zdjęciem z otrzymanymi przez każde dziecko dyplomem przedszkolaka oraz odśpiewaniem hymnu „ Dzień Przedszkolaka”.

fotorelacja

Nadeszła jesień, więc dzieci z II grupy przedszkolnej „Jeżyki” cieszą się jej darami. Tym razem zebraliśmy warzywa z ogrodu Pani Krysi. Pani Pielęgniarka opowiedziała nam o ich walorach odżywczych i zdrowotnych oraz że trzeba je myć przed spożyciem. Wiemy już, że niektóre warzywa można jeść surowe a niektóre tylko gotowane. Można również kisić i suszyć warzywa i przetrzymywać w spiżarni. A zimą, gdy słoik się otworzy to zapachnie nam latem. Wspólnie pokroiliśmy ugotowane warzywa i wykonaliśmy sałatkę jarzynową. Byliśmy bardzo ostrożni przy posługiwaniu się nożem, bo Pani Ewa powiedziała nam jak należy posługiwać się ostrym sprzętem kuchennym. Sałatka była pyszna, wszystkim nam smakowała. Relację przygotowała Ewa Kozłowska 

fotorelacja